top of page

Adam Zvonař

V roce 2012 byl jmenován sólistou baletu Národního divadla v Praze. Ztvárnil celou řadu rolí – Princ Siegfried v Labutím jezeře (K. Greve), (H. Vláčilová a P. Ďumbala) Princ v baletu Louskáček – Vánoční příběh (Y. Vàmos) Princ Desiré v Šípkové Růžence (J. Torres) – nominace na cenu Thálie 2012. Jiřík v baletním představení Zlatovláska (Jan Kodet), Toník v baletu Krabat/Čarodějův učeň (Jan Kodet) – širší nominace na cenu Thálie 2012. Dále se představil v následujících baletních inscenacích: Čajkovskij-Pas de deux v baletním večeru Baletománie (G. Balanchine), Empty Title (P. Zuska), Amerikana III ve které tančil Themes and Variations (G. Balanchine). Se souborem baletu ND hostoval v Barceloně, Cagliari, Bonnu, Madridu a ve španělské Terase ale i v jižní Americe na Ballet Gala Tour 2013.

Od sezóny 2013/2014 působil  v Bavorském státním baletu pod vedením Ivana Lišky / od srpna 2016 novým uměleckým ředitelem baletu – Igor Zelenský. Na repertoáru tančil např. Merkucia a Parise v baletu Romeo a Julie v choreografii J. Cranka / v baletu Dáma s Kaméliemi od Johna Neumeiera roli Gastona Rieux . Grafa Alexandera v baletu Illusionen – wie Schwanensee (Labutí jezero) – John Neumeier. Golden Idol v baletu La Bayadéra – Patrice Bart. Konráda a Aliho v baletu Korzár v choreografii Ivana Lišky. V celosvětově nejznámějším představení J. Cranka – Oněgin, ztvárnil roli Lenského.  Dále pak v Choreartium – L. Massine / Unitext – R. Siegal / Goldberg Variations – J. Robbinse. Louskáček, Sen noci Svatojánské – J. Neumeier /Les Biches – B. Nijinska / Svěcení jara – M. Wigman / Once Upon – T. Kohler / Paquita – A. Ratmansky / Birthday Offering, La Fille mal Gardee – F.Ashton / Passenger – S.Sandroni / Sinfonie in C – George Balanchine / In the Night – Jarome Robbins.

V sezóně 2015/2016 převzal ve Státní Opeře v Praze – Výroční cenu Opery Plus 2015. Byl nominován na Ceny Thálie 2016 za roli Prince Siegfieda v Labutím jezeře – inscenace Jiřího Horáka – Divadlo J.K.Tyla v Plzni.

V současné době je členem baletního souboru Národního divadla jako první sólista.

www.adamzvonar.com

zvonar adam dance touch
bottom of page